تبلیغات
GameInformer - اخرین اخبار سینما-2-

 جمع آوری و ارائه ی یک فهرست قطعی از بهترین های تاریخ سینما خیلی دل می خواهد. این همان کاری است که سینما دوستان معمولی را از دیوانه های سینما متمایز می کند!

تک تک 101 فیلمی که معرفی خواهم کرد ویژگی های ذاتی پرمعنای خود را دارند. برخی فیلمها به این دلیل در لیست قرار گرفته اند که درخشان ترین نمونه های ژانر خودشان بوده اند. بسیاری از فیلم ها نیز به این دلیل انتخاب شده اند که هنرمندانه ترین بازی ها را بازیگرانشان ارائه داده اند. اگر فیلم های مورد علاقه خود را در این فهرست نیافتید حداقلش اینکه این فهرست الهام بخشتان خواهد شد تا فهرست خود را جفت و جور کنید.

در اینجا فهرست بلند بالای فیلم های چهار ستاره را تقدیمتان می کنم و اطمینان دارم بسیاری از شما بهترین فیلم های زندگی تان را لا به لایش خواهید یافت. یک سوالی هم که اینجا می شود مطرح کرد این است که شما چند تا از این 101 فیلم رو تا به حال تماشا کرده اید؟!

 ردیف  نام فیلم  ردیف  نام فیلم  ردیف  نام فیلم  ردیف  نام فیلم
 1  پدرخوانده 1و2  27

 ژول و ژیم

 53  400 ضربه  79  مش
 2  کازابلانکا  28  فانی فیس  54  شبی در اپرا  80  دیوار نوشته های آمریکایی
 3  همشهری کین  29  اتوبوسی به نام هوس  55  بانوی زیبای من  81  تهیه کننده ها
 4  بر باد رفته  30  نجات سرباز رایان  56  نابودگر 2  82  راشومون
 5  لارنس عربستان  31  بیگانگان در قطار  57  مرد سوم  83  کاباره
 6  شمال از شمال غربی  32  در یک شب اتفاق می افتد  58  دکتر ژیواگو  84  بانک دیک
 7  جادوگر از  33  پرواز بر فراز آشیانه فاخته  59  ئی تی:موجود ماورای زمینی  85  مکانی در آفتاب
 8  آنی هال  34  چه زندگی محشری  60  هجوم ربایندگان جسد  86  رود سرخ
 9  محله ی چینی ها  35  گاو خشمگین  61  پینوکیو  87  مکالمه
 10  آواز زیر باران  36  بهترین سال های عمر ما  62  بوچ کسیدی و ساندنس کید  88  توهم بزرگ
 11  نشویل  37  قایق آفریکن کوئین  63  فارگو  89  محرمانه لس آنجلس
 12  بعضیا داغشو دوست دارن  38  دکتر استرنج لاو  64  مخمل آبی  90  تب شنبه شب
 13  همه چیز درباره ی ایو  39  بلید رانر  65  آرواره ها  91  تقلید زندگی
 14  روانی(روح)  40  دنباله رو  66  خوشه های خشم  92  مهاجمان صندوچه گمشده
 15  راننده تاکسی  41  فهرست شیندلر  67  کار درست را انجام بده  93  اسپارتاکوس
 16  اینک آخرالزمان  42  رستگاری در شاوشنگ  68  توت فرنگی وحشی  94  زیبای روز
 17  در بارنداز  43  شام  69  دزد دوچرخه  95  هفت سامورایی
 18  فارغ التحصیل  44  شکارچی گوزن  70  بزرگ کردن بیبی  96  شب یک روز دشوار
 19  سانست بلوار  45  پل رودخانه ی کوای  71  راه های افتخار  97  آتلانتیک سیتی
 20  جویندگان  46  هشت و نیم  72  شاهین مالت  98  زیبایی آمریکایی
 21  زندگی شیرین  47  تاپ هت  73  پاتر پانچالی  99  قصه ی عامه پسند
 22  غرامت مضاعف  48  قاعده ی بازی  74  خانم ایو  100  تلما و لوییز
 23  کاندیدای منچوری  49  2001:اودیسه ی فضایی  75  آخرین نمایش فیلم  101  آواتار
 24  سرگیجه  50  بانی و کلاید  76  فانوس قرمز را برافراز    
 25  برخورد نزدیک از نوع سوم  51  کینگ کنگ  77  بچه ی رزمری    
 26  دوستان خوب  52  جنگ های ستاره ای  78  کابوی نیمه شب    


.................................................................................................................................

...............................................................................................................................

پوستر جدید فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» به کارگردانی کریستوفر نولان با محوریت شخصیت بتمن منتشر شد...

, در این پوستر خبری از بتمن نیست و شخصیت منفی فیلم جدید با بازی تام هاردی پشت به عکس ایستاده است.
 
در پوستر جدید «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» تنها نقاب بتمن روی زمین افتاده و قسمتی از آن شکسته شده است. جمله تبلیغاتی پوستر هم چنین است: «افسانه به پایان می‌رسد».
 
به نظر می‌رسد کریستوفر نولان تصمیم گرفته با بتمن جدید کار شوالیه خود را با بازی کریستین بیل به پایان برساند و ساخت این سه‌گانه را ادامه ندهد. این در حالی است که شایعه شده شخصیت بتمن در فیلم جدید کشته می‌شود.
 
مجموعه فیلم‌های بتمن به کارگردانی نولان طرفداران بسیاری دارند و از همین حالا هر خبری درمورد این فیلم سروصدای بسیاری به پا می‌کند. باید دید واکنش طرفداران این فیلم به پوستر جدید چیست.
 
«شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» تابستان 2012 اکران می‌شود..................................................................................................................................

فعالیت غیر عادی 3                      Paranormal Activity 3

«چه کسی می خواهد اهریمن را در زیر نورِ روز, و از پشت عدسی وایدانگل ببیند؟» پائولین کیل

کارگردانان: هنری جوست و آریل شولمان

بازیگران: کیت فیدرستون – جسیکا تیلور براون – لورن بیتنر – کریستوفر نیکلاس اسمیت – کلوئه سنگری

مدت زمان: 85 دقیقه

درجه نمایشی: R

ژانر: ترسناک

امتیاز: 6

محصول سال 2011

خلاصه داستان و توضیحات در دنیای سینما

فعالیت غیر عادی 3 تقریبا همان فعالیت غیر عادی 2 است. ترس ها همان است, ایده همان است, کاراکتر ها هم همان است. و تماشاگر دقیقا به خاطر همین شباهت است که به تماشایش می رود; هرچند منتقدان از این تکرارها و شباهت ها بیزارند و آن را تقبیح می کنند و مهر محکومیت بر پیشانی فیلم می کوبند. ظاهرا تماشاگران هنوز از دیدن مکرر آن چیزهایی که در اولین و دومین فیلم این مجموعه شاهدش بودند خسته نشده اند.

فعالیت غیر عادی 3 ظرفیت های نسبتا خوبی برای ترساندن هرچه بیشتر تماشاگران اش دارد; ظرفیت هایی که به قول معروف «مغفول» مانده. مثلا به کاراکتر کریستی (جسیکا تیلور براون) نگاه کنید. کریستی از آن بچه های ترسناکی است که با عالم ارواح ارتباط دارد. اگر فیلم به جای رفتن به سراغ مادر و پدرخوانده ی کریستی روی خود او تمرکز می داد, قطعا قادر به خلق ترس های بیشتری می بود. یا مورد دیگر, دوربین های ویدئویی کار گذاشته شده روی پنکه است. این دوربین که همراه با چرخش 180 درجه ای پنکه می چرخد و تقریبا همه ی خانه را به تناوب تحت پوشش خود قرار می دهد, به صورت طبیعی ظرفیت های زیادی برای ایجاد تعلیق و ترس دارد. مثلا تماشاگر صدایی را می شنود و مطمئن می شود که در گوشه ای از خانه که هنوز در دیدرس دوربین نیست اتفاقی رخ داده اما او به ناگزیر باید چند ثانیه ای صبر کند تا دوربین برگردد و صحنه را بگیرد. همین تاخیر چند ثانیه ای به صورت طبیعی پر از ترس و تعلیق است ولی متاسفانه سازندگان فیلم از این امکان عالی حداقل استفاده را کرده اند. به این ترتیب, تقریبا تمامی ترس های فیلم از نوع «بووووو!» و شوک های لحظه ای است. تماشاگر باید مدت های مدید در انتظار بماند تا اتفاقی بیافتد و بعضی وقت ها هم حسابی رودست می خورد, به این معنا که از چیزی می ترسد ولی بلافاصله می فهمد که اشتباهی ترسیده و مثلا عامل صدای ناگهانی یک چیز طبیعی بودن نه یک چیز فراطبیعی!

فعالیت غیر عادی 2 مقدمه ی فعالیت غیر عادی 1 بود و حالا فعالیت غیر عادی 3 مقدمه ای است بر فعالیت غیرعادی 2. به این ترتیب, زمان وقوع قصه ها در این سه گانه ی ترسناک مدام در حال عقب گرد است. قصه ی قسمت سوم در اکتبر 1988 می گذرد. در این زمان, کیت و کریستی (شخصیت هایی که در فیلم های قبلی مجموعه, آدم های بزرگسال بودند) خواهران کوچکی هستند که همراه مادرشان جولی (لورن بیتنر) و پدرخوانده شان دنیس (کریستوفر نیکلاس اسمیت) در یک خانه ی دو طبقه زندگی می کنند. کیت (کلوئه سنگری) و کریستی (جسیکا تیلور براون) از وجود یک موجود نامرئی در خانه آگاهی دارند; موجودی که شاید یک دوست خیالی باشد, شاید هم چندان خیالی نباشد. در هر حال, دنیس که علاقه ی خاصی به تصویر برداری ویدئویی دارد وقتی از وقوع حوادث عجیب و غیر منطقی در خانه آگاه می شود, دوربین های ویدئویی خود را در نقاط مختلف خانه نصب می کند. این دوربین ها به صورت 24 ساعته تمامی گو شه و کنار خانه را پوشش می دهند و هر اتفاقی را ضبط می کنند و ...

فعالیت غیر عادی 3 , دو کارگردان دارد: هنری جوست و آریل شولمان. این دو فیلمساز با این نوع سبک فیلمسازی بیگانه نیستند. کار قبلی شولمان و شوست, فیلم شبه مستند Catfish (2010), اثر موفقی بود درباره ی هویت های جعلی در اینترنت. اتفاق تازه در قسمت سوم, افزودن مایه های رقیق کمیک به بدنه ی فیلم است. البته این رگه های کمیک, که بعضا هم ناخواسته بوده, آنقدر نیست که قسمت سوم را بتوان یک فیلم خود نقیضه ای یا سلف-پارودیک لقب داد. و اگر هم هدف, وارد آوردن توامان ضربات ترس و خنده بر تماشاگر بوده, پس باید گفت سازندگان فیلم موفق به دستیابی به چنین هدفی نشده اند.

یک اشتباه دیگر فیلم, تلاش فیلمسازان برای شرح و بسط دادن «میتولوژی» مجموعه است. فیلم هایی مثل هالووین ثابت کردند که هرچقدر فیلمساز برای شرح ماجرای هیولای قصه تلاش کند ترس تماشاگر از هیولای مربوطه بیشتر می ریزد. سازندگان فعالیت غیر عادی 3 در دام مشابهی افتاده اند و با طرح قضیه ی معامله با اهریمن و تاخت زدن اولین فرزند پسر خانواده در ازا ی برخورداری از پول و قدرت عملا مایه های بالقوه ترسناک فیلم را رقیق کرده اند. درسی که فیلمسازان سینمای ترسناک نباید فراموش کنند این است: هر چقدر هیولای فیلم تان را کمتر نشان بدهید و کمتر راجع به آن توضیح بدهید, نتیجه ی کار بهتر است و تماشاگر بیشتر می ترسد!/

.: Weblog Themes By VatanSkin :.